NL Logo

1st Team Fixtures & Results Season 2016 / 17

Facebooktwittermail
Facebooktwitteryoutubeinstagram

 

IMG_6682_1298=1

The fixture list will be constantly updated as Cup Fixtures are scheduled throughout the season. We are entered in the following Cup competitions, Brooks Mileson Memorial League Cup, Earnest Armstrong Memorial Cup and the Durham Challenge Cup all of which will be scheduled for midweeks dates. We are also entered in the FA Vase whose fixtures will be scheduled on Saturdays.B Memorial League Cup

Fixtures & Results
Date Venue   Opponent Competition Result
15 Jul, 7:30 pm A westaucklandjuniorsfc-thumb-1224523 West Auckland FC First Team  0 - 4
20 Jul, 7:30 pm H RCW Ryhope CW First Team  1 - 4
23 Jul, 3:00 pm H Marske United Marske United First Team  1 - 0
27 Jul, 7:30 pm H Bishop Auckland FC Bishop Auckland FC First Team  3 - 2
30 Jul, 3:00 pm H CLS Chester Le Street First Team  5 - 1
06 Aug, 3:00 pm H Will Willington AFC EBAC Northern League Division 2  6 - 0
09 Aug, 7:30 pm A Tow Law Tow Law Town EBAC Northern League Division 2  1 - 1
13 Aug, 3:00 pm A Heb Hebburn Town EBAC Northern League Division 2  0 - 2
17 Aug, 7:30 pm H Whickham Whickham FC EBAC Northern League Division 2  4 - 0
20 Aug, 3:00 pm H Blyth Town Blyth Town EBAC Northern League Division 2  1 - 1
24 Aug, 7:30 pm A Will Willington AFC EBAC Northern League Division 2  1 - 2
27 Aug, 3:00 pm A NASAFC Norton & Stockton Ancients EBAC Northern League Division 2  2 - 4
29 Aug, 11:00 am H eas Easington Colliery AFC EBAC Northern League Division 2  2 - 0
07 Sep, 7:30 pm H Brandon Brandon United EBAC Northern League Division 2  3 - 0
10 Sep, 3:00 pm H Eccleshill Utd Eccleshill United FA Vase  2 - 0
13 Sep, 7:30 pm H ann Annfield Plain FC Durham Challenge Cup  8 - 0
17 Sep, 3:00 pm A Northallerton T Northallerton Town EBAC Northern League Division 2  0 - 0
21 Sep, 7:30 pm A Crook T Crook Town EBAC Northern League Division 2  1 - 3
24 Sep, 3:00 pm A Whitley Bay Whitley Bay FC FA Vase  0 - 2
28 Sep, 7:30 pm H Heaton Stan Heaton Stannington EBAC Northern League Division 2  3 - 0
01 Oct, 3:00 pm A Billingham Town FC Billingham Town FC EBAC Northern League Division 2  1 - 1
05 Oct, 7:30 pm H Billingham Synthonia Billingham Synthonia FC EBAC Northern League Division 2  0 - 2
08 Oct, 3:00 pm H Ryton & Craw Ryton & Crawcrook Albion EBAC Northern League Division 2  1 - 1
15 Oct, 3:00 pm H Thornaby Thornaby FC EBAC Northern League Division 2  2 - 0
18 Oct, 7:30 pm A Whickham Whickham FC E Armstrong Memorial Cup  1 - 3
22 Oct, 3:00 pm A holker Holker Old Boys FA Vase Round 1 1 - 2
26 Oct, 7:45 pm H Darlington Darlington 1883 Durham Challenge Cup  3 - 0
29 Oct, 3:00 pm H Durham C Durham City EBAC Northern League Division 2  2 - 4
01 Nov, 7:30 pm A Bedlington Bedlington Terriers EBAC Northern League Division 2  5 - 4
05 Nov, 3:00 pm A Alnwick Alnwick Town EBAC Northern League Division 2  1 - 4
12 Nov, 3:00 pm A srca Sunderland RCA FA Vase Round 2 1 - 0
15 Nov, 7:30 pm A westaucklandjuniorsfc-thumb-1224523 West Auckland FC Camerons Brewery Brooks Mileson League Cup Round 2 0 - 1
19 Nov, 3:00 pm H Esh Win Esh Winning EBAC Northern League Division 2  6 - 0
26 Nov, 3:00 pm H Tow Law Tow Law Town EBAC Northern League Division 2  3 - 2
30 Nov, 7:30 pm H RA Darlington RA EBAC Northern League Division 2  5 - 2
03 Dec, 3:00 pm A Whickham Whickham FC EBAC Northern League Division 2  P - P
05 Dec, 7:30 pm A Team North Team Northumbria E Armstrong Memorial Cup Round 2 P - P
10 Dec, 3:00 pm A Esh Win Esh Winning EBAC Northern League Division 2  0 - 4
14 Dec, 7:30 pm H Team North Team Northumbria EBAC Northern League Division 2  2 - 1
16 Dec, 7:30 pm A Brandon Brandon United EBAC Northern League Division 2  0 - 3
26 Dec, 11:00 am A eas Easington Colliery AFC EBAC Northern League Division 2  1 - 5
04 Jan, 7:30 pm H Seaham Red Star Seaham Red Star Durham Challenge Cup  0 - 5
07 Jan, 3:00 pm A Billingham Synthonia Billingham Synthonia FC EBAC Northern League Division 2  0 - 1
09 Jan, 7:30 pm A Team North Team Northumbria E Armstrong Memorial Cup Round 2 1 - 4
14 Jan, 3:00 pm H Crook T Crook Town EBAC Northern League Division 2  7 - 0
17 Jan, 7:30 pm A Consett Consett AFC Camerons Brewery Brooks Mileson League Cup Round 3 0 - 2
24 Jan, 7:30 pm A Billingham Town FC Billingham Town FC E Armstrong Memorial Cup  0 - 1
28 Jan, 3:00 pm H Heb Hebburn Town EBAC Northern League Division 2  1 - 1
04 Feb, 3:00 pm A Blyth Town Blyth Town EBAC Northern League Division 2  P - P
08 Feb, 7:30 pm A Shil Shildon AFC Camerons Brewery Brooks Mileson League Cup Quarter Final 3 - 0
18 Feb, 3:00 pm H Northallerton T Northallerton Town EBAC Northern League Division 2  2 - 0
25 Feb, 3:00 pm A RA Darlington RA EBAC Northern League Division 2  0 - 2
04 Mar, 3:00 pm H Billingham Town FC Billingham Town FC EBAC Northern League Division 2  4 - 0
11 Mar, 3:00 pm A Ryton & Craw Ryton & Crawcrook Albion EBAC Northern League Division 2  4 - 4
15 Mar, 7:30 pm H Durham C Durham City E Armstrong Memorial Cup Semi Final 2 - 2
17 Mar, 3:00 pm A Thornaby Thornaby FC EBAC Northern League Division 2  1 - 2
22 Mar, 7:30 pm A Blyth Town Blyth Town EBAC Northern League Division 2  P - P
25 Mar, 3:00 pm H Bedlington Bedlington Terriers EBAC Northern League Division 2  3 - 0
28 Mar, 7:30 pm A Whickham Whickham FC EBAC Northern League Division 2  2 - 2
01 Apr, 3:00 pm A Durham C Durham City EBAC Northern League Division 2  1 - 2
05 Apr, 7:30 pm A Blyth Town Blyth Town EBAC Northern League Division 2  1 - 3
08 Apr, 3:00 pm H Alnwick Alnwick Town EBAC Northern League Division 2  6 - 1
15 Apr, 3:00 pm A Team North Team Northumbria EBAC Northern League Division 2  1 - 2
22 Apr, 3:00 pm A Heaton Stan Heaton Stannington EBAC Northern League Division 2  1 - 1
29 Apr, 3:00 pm N Northallerton T Northallerton Town E Armstrong Memorial Cup CUP FINAL 0 - 0